To co mogę polecić

To hosting w www.glowanet.pl, w nocy na ticket odpowiadają dosyć szybko, ok ~1-2h, a do tego jak najszybciej rozwiązują problemy, które się pojawią, błąd połączenia z baza mysql usunęli w kilka godzin w nocy, przenieśli mi konto na drugi serwer. Byłem z tego bardzo zadowolony bo na następny dzień miałem reklamę wykupioną na AdTaily.pl. Na szczęście udało się uniknąć strat.

Odradzam hosting VipHost.pl

Szczerze odradzam, kupiłem 3 konta na allegro, po miesiącu 2 z 3 mi skasowali z powodu jak to napisali:
viphost.pl -Konta zostały zablokowane z powodu wykrycia Trojanów
ja- A czytając regulamin nie ma żadnego zapisu na ten temat, czyli nie jest to zabronione.

Proszę o dokładne wyjaśnienie sytuacji. W regulaminie nie ma nic na
temat przechowywania tego typu plików.

Czekam na odpowiedz

Pozdrawiam

W regulaminie jest tylko taki zapis:
regulamin - Zabrania się rozpowszechniania materiałów, treści, obrazów niezgodnych z prawem. Szczególnie zabrania się: rozpowszechniania pornografii, łamania praw autorskich (mp3, cracki, seriale, itp.), działania na szkodę osób trzecich, rozsyłania Spamu (dla Spamu nie mamy żadnej tolerancji), działania na szkodę pozostałych użytkowników usług VipHost.pl (nadmierne wykorzystywanie zasobów serwera, mocy procesora), np. skrypty typu SEO, udostępniania materiałów osobom trzecim w sposób powodujący wykorzystywanie zasobów serwera (dotyczy w szczególności instalowanych skryptów wykorzystywanych na innych stronach - systemów bannerowych, używanie serwera jako pośrednika do ściągania plików, m.in.: mp3, aliasów, itp.), prób łamania zabezpieczeń serwera, serwerów w Sieci.

Samo trzymanie trojanów na serwerze nie podchodzi przecież pod "działanie na szkodę osób trzecich", mogą być zamieszczone w celach edukacyjnych.

Chyba nie muszę pisać że odpowiedzi na mój problem się nie doczekałem. Za to dzisiaj przyszedł śmieszny mail, przeczytajcie sami:
viphost.pl - Witam!

Prosze o potwierdzenie usuniecia konta na naszym serwerze, bo widze ze
juz pan korzysta z innego serwera?

Viphost

Co to ma być jakiś żart ? Jak nie korzystam to już nie mam prawa być posiadaczem bo przeniosłem się na inny serwer ? Kpina.

Bardzo jestem zawiedziony z tego hostingu, ale czego można było się spodziewać, po pierwszy mailu zmieniłem firmę, i było warto a raczej nie było warto korzystać z viphost.pl. Amatroszczyzna, firma krzak tak jak wcześniej, nic się nie zmieniło. Pozdrawiam innych nabitych w butelkę przez tą firmę.

Jaki hosting wybrać?

Każdy, kto myśli o założeniu własnej strony www, w końcu będzie musiał sobie odpowiedzieć na pytanie: jaki hosting wybrać? Wybór jest ogromny, od serwerów bezpłatnych do tych, za które płaci się kilkaset złotych rocznie. Jednak nie cena się liczy, ale parametry jakie może nam dany usługodawca hostingowy zaoferować.

Początkujący webmasterzy często zastanawiają się: jaki hosting wybrać? Wybór na rynku jest ogromny, niemal każda oferta charakteryzuje się innymi parametrami. Różni je pojemność, transfer miesięczny, dostępne bazy danych, a także obsługa techniczna i niezawodność systemów. Więc jak wybrać tę najlepszą opcję? Najlepiej zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Na początek ważna jest pojemność dyskowa. Dla typowej strony bez galerii zdjęć potrzeba znacznie mniej miejsca niż dla tej ze zdjęciami. Trzeba także brać pod uwagę, jak często strona będzie aktualizowana, dodawane zdjęcia, itp., żeby nie okazało się że nasz hosting www okaże się szybko za mały. Potrzebny jest pewien „zapas” przestrzeni dyskowej, jak również możliwość, żeby w każdym momencie móc przenieść się na pakiet.

Równie ważny jest transfer miesięczny. Im więcej osób będzie odwiedzać naszą stronę, tym wyższy powinien być limit dla tej wartości. Po przekroczeniu go kolejne osoby mogą nie odwiedzić naszej strony, co z kolei wpłynie na zniechęcanie się np. potencjalnych klientów, jeśli prowadzimy sklep internetowy. Należy też pamiętać, aby wybrać szybki hosting, aby nasza strona otwierała się w krótkim czasie. Często użytkownicy Internetu rezygnują z odwiedzin, kiedy muszą kilkanaście sekund czekać na załadowanie się strony. Wpływają na to nie tylko parametry komputerów, stanowiących serwer, ale również ich lokalizacja. Szybciej otworzą się strony na serwerach zlokalizowanych w Polsce, niż te znajdujące się fizycznie poza granicami naszego kraju.

Powinnyśmy pamiętać, że odpowiedni hosting stron www może zadecydować o sukcesie naszej strony wśród rosnącej szybko konkurencji. Dlatego warto ułatwić sobie start na rynku internetowym przez rozważny wybór usługodawcy hostingowego.

Zły dostawca usług hostingowych- firma przekręt?

Szukając miejsca hostingowego na swoje strony, trafiłem na takie "ziółko". Firma która przed dokonaniem wpłaty, potrafiła skontaktować się w ciągu pięciu minut. Po dokonaniu opłaty w ciągu kolejnych pięciu minut, moje konto było aktywne. Tylko chwalić, niestety pomyliłem się. Od kilku dni czekam na odpowiedź pomocy tej firmy.

Jaki hosting do ebiznesu. Hosting płatny czy darmowy

Moje poszukiwania dobrego dostawcy hostingu, zaczęły się od wyboru platformy darmowej , pewnie jak u większości zaczynających swoją przygodę z zarabianiem przez internet. Po przetestowaniu kilku kont, wybrałem jedno, postawiłem na tym końcie tego bloga, oraz cms Joomla. Zero problemów jak do tej pory, proste i jasne wskazówki, szybka odpowiedź z pomocy technicznej z odpowiedzią na moje pytanie.

Kierując się poradami i sugestiami, osób bardziej doświadczonych w budowaniu biznesu przez internet. Zalecających wybranie hostingu profesjonalnego, zdecydowałem się wybrać hosting w firmie Webd.pl , wyjątkowo przystępne ceny, całodobowa obsługa techniczna, niby same pozytywy. I na moje nieszczęście zdecydowałem się wybrać tego niby profesjonalnego,"usługodawcę"- piszę w cudzysłowiu usługodawcę, bo jak dla mnie to są amatorzy.

Sprawy z założeniem konta, wyborem domeny, opłaceniem, zajęły mi nawet nie godzinę. Byłem zadowolony, od chwili rejestracji do jej potwierdzenia, nie minęło więcej jak pięć minut, schody zaczęły się gdy postanowiłem na tym czymś - nazywanym szumnie profesjonalnym hostingiem, postawić WordPress. Samouczek serwowany przez firmę Webd.pl, pokazuje zupełnie inne zrzuty ekranu z widokiem C-panelu, niż jest w moim panelu.

Mały drobiazg, myślę sobie, stawiałem już WordPress na darmowych hostingach, na domowym localhoscie i działało, to i tu podobna procedura - okazuje się że źle myślę, po ustanowieniu klienta ftp, założeniu bazy danych, do nowego konta, wrzucam WordPressa na serwer w Webd.pl, widzę pliki są w folderze Home, ok.

Zmieniłem oczywiście plik wp-config.php. Wpisuję - http://twojadres.pl/wp-admin/install.php i nie ma takiej strony, wpisuję adres domyślny,który podał mi dostawca - też nic, kombinuję naza mojej nowej domeny- nic, nazwa bazy danych-nic. Włączam FileZillę i wywalam wszystkie pliki z konta, likwiduje bazę danych, restartuję wszystko i zaczynam od początku. Włącza się alert zabezpieczęń Visty, co jest?

Sprawdzam Vista wywala komunikat o braku certyfikatu serwera Webd.pl, dodaję do zaufanych i rozpoczynam od zera, czyli nowy klient ftp, nowa baza, pliki WordPressa z innej paczki. Niestety sytuacja sie powtarza, to było w środę 31.12.2009. Piszę maila ( z panelu kontakt), do pomocy technicznej, mail dochodzi, ale na moją pocztę w wp.pl.

Jaja sobie robią?, czekam 01.01.2010. wysyłam do Webd dwa kolejne maile, z prośbą o pomoc, dziś jest 03.01.2010. Pracownicy Webd.pl, chyba jeszcze mają mgłę na oczach po Sylwku,do dziś zero reakcji z ich strony, mimo że zakładając konto u nich, doczytałem się że pomoc techniczna jest 24godziny, to pytam gdzie ona jest?

Myślałem że może to tylko mnie spotkał taki przypadek, w końcu swiat się nie zawali, przeszukuję więc sieć w poszukiwaniu info o tej firmie i okazuje sie że kiedyś wyłączyli serwery swoim klientom, tłumaczyli to koniecznością zmiany sprzętu.

Niestety bedę zmuszony zrezygnować z usług tego dostawcy, jutro wyślę oficjalne pismo w tej sprawie z rządaniem zwrotu pieniedzy. Prowadząc blisko 35lat własną firmę usługową, nie wiem czy na palcach jednej dłoni, byłbym w stanie policzyć moje wpadki w stosunku do klientów. Piszę o tym aby przestrzec innych potencjalnych klientów tej firmy.

Brak odzewu na moje maile ze strony pomocy technicznej,firmy webd.pl, przez kilka dni świadczy o wyjątkowym poszanowaniu klienta, przez ta firmę. O moich doświadczeniach z innymi firmami, będę starał się pisać cyklicznie. Na stronach tego bloga.

W końcu po trzech tygodniach walki udało się postawić na webd.pl, tego bloga oraz WordPress-mu z dwoma jak na razie blogami. O dziwo wszystko działa bez zarzutu. Stronki śmigają jak bolidy F-1, tylko tak dalej.

Morał z tego taki że chociaż hosting na webd.pl jest dobry, to ich pomoc techniczna pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza dla mniej doświadczonych użytkowników, jeżeli właściciele webd.pl chcą mieć więcej klientów powinni się nad tym zastanowić

Jak sfinansować budowę dużego portalu mając 10 zł w kieszeni?

Panuje ogólny przesąd, że w biznesie bez pieniędzy lub "znajomości" nie da się nic zrobić. Prawda jest taka, że jest to kompletna bzdura.Jeśli słyszysz od kogoś, że nie uruchomił jeszcze swojego pomysłu/projektu ponieważ nie ma pieniędzy widzisz przed sobą jednego z tych leni którym ...

Panuje ogólny przesąd, że w biznesie bez pieniędzy lub "znajomości" nie da się nic zrobić. Prawda jest taka, że jest to kompletna bzdura.

Jeśli słyszysz od kogoś, że nie uruchomił jeszcze swojego pomysłu/projektu ponieważ nie ma pieniędzy widzisz przed sobą jednego z tych leni którym nie chce się ruszyć głową aby wdrożyć swój plan biznesowy w życie.Większość projektów internetowych możemy wykonać i poprowadzić za darmo lub prawie za darmo. Mówiąc "prawie" mam tu na myśli koszty w wysokości maksymalnej 50 zł w pierwszym roku. Pieniądze są tu czynnikiem dodatkowym. Pewnego rodzaju akceleratorem który sprawi, że projekt (o ile jest trafiony) szybciej się rozwinie i zdobędzie użytkowników i klientów.

Jak więc wykonać portal internetowy za darmo?

Przejdźmy ddo konkretów. Podstawą każdej strony są trzy elementy.

Domena + hosting + kod strony (tzw. engine czy CMS)

Domena

Domenę nabędziesz w tej chwili ZA DARMO niemal u wszystkich operatorów. Home.pl daje na dzień dzisiejszy do 3 domen gratis w pierwszym roku. Az.pl aż 5. Do wyboru, do koloru bez konieczności płacenia podwójnych stawek po roku. Domenę opłacasz co rok. Średni koszt wynosi 120 zł zatem po pierwszych 12 miesiącach będziesz musiał już mieć wypracowane 120 zł aby opłacić choćby domenę.

Kolejna sprawa to hosting.

Na Polskim rynku mamy dziesiątki o ile nie setki firm hostingowych. Czyli firm oferujących konta hostingowe które utrzymają Twoją stronę. Polecam przejrzeć tutaj listę top100.pl

Jako webmaster który chce działać po kosztach będziesz szukał tanich kont. Niestety w tym "przedziale" jest najwięcej pułapek. Mam tu na myśli firmy hostingowe kiepskiej jakości które oferują Ci założenie konta za pół darmo. Takie "firmy" (tylko z nazwy) zakładają głównie nastolatkowie bez doświadczenia którzy chcąc dorobić wykupują konta typu reseller lub bardzo tanie serwery dedykowane. Przy pierwszej lepszej awarii które zdarzają się każdemu operatorowi hostingowemu taka "firma" leży. Nie masz dostępu do konta, plików nie wspominając o kontakcie z administratorem. Zawsze zatem sprawdzaj dokładnie na forach opinie o danej firmie.

Ze swojej strony, niechętnie ponieważ od dawna staram się nie rekomendować usług 3cio ligowych usługodawców polecić muszę wyjątkowo tanie webd.pl oraz cal.pl w ostateczności boo.pl płatne sms`em.

Pamiętaj. W hostingu płacisz więcej - śpisz spokojniej.

CMS - ENGINE - FRAMEWORK

Jeśli decydujesz się na realizację swojego projektu przy minimalnej inwestycji, Twoim podstawowym wkładem będzie czas. Musisz nauczyć się programowania, podstaw grafiki, marketingu internetowego. Bez podstawowej wiedzy nawet nie będziesz wiedział od czego zacząć.

Nie musisz wkuwać na pamięć funkcji w php, kodu html/xhtml, css, zapytań sql czy siedzieć godzinami nad kursami photoshopa. Stworzono już takie narzędzia (gotowe) za pomocą których, dobrze wyglądający serwis internetowy stworzy laik posiadający minimum wiedzy.

Mam tu na myśli gotowe i darmowe CMS`y typu Joomla, Mamboo czy frameworki do budowania stron jak CakePHP, Symfony.

W Internecie znajdziemy masę kursów, dostępnych za darmo które pomogą nam zrozumieć funkcjonowanie w/w narzędzi i zbudować za ich pomocą ciekawą stronę.

Grafikę do strony możesz nabyć na 3 sposoby. Za darmo z baz szablonów do joomla lub css. Za kwotę do 200 zł na templatemonster.com lub zamawiając ją u grafika na zlecenia lub firmy. Przedział cenowy od 500 do 1500 zł

Bez pieniędzy ? a może jednak z minimalnym wkładem ?

Stronę internetową MOŻNA stworzyć, promować i prowadzić za darmo. Nie oszukujmy się się jednak. Aby przyspieszyć cały proces przyda nam się minimum gotówki tym bardziej, że finansując prace programisty, grafika i firmy pozycjonującej w jednym czasie, pracę za nas wykonają specjaliści my natomiast zaoszczędzimy kilka miesięcy na naukę podstaw.

Jak więc zdobyć pieniądze na finansowanie projektu ?

Wbrew pozorom sprawa jest bardzo prosta. Możesz to zrobić na bardzo wiele sposobów.

Przede wszystkim wystąp do swojego Urzędu Pracy o bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jeden z moich znajomych dostał nie tak dawno 18.000 zł na realizację pomysłu medialnego (niestety szczegółów podać nie mogę). Jest to zatem jak najbardziej możliwe do zrealizowania i nie prawdą jest, że tylko mały odsetek osób otrzymuje tego rodzaju wsparcie.

Kolejny sposób to kredyt (nie mylić z pożyczką). Jeśli wykażesz minimum zdolności kredytowej możesz starać się o wsparcie na poziomie 5 tyś zł już przy zarobkach poniżej 1000 zł.

W citiBank`u możesz ubiegać się o kartę kredytową bez większych formalności z limitem 3000 zł. citibank jest o tyle ciekawym bankiem, że sami proponują Ci rozłożenie płatności np. na rok przy minimalnym oprocentowaniu jeśli zauważą, że wykorzystałeś sporą część limitu.

Co jeśli nie pracujesz, nie prowadzisz firmy i właściwie występujesz na liście dłużników np. w BIK`u i KRD ?

O pożyczkę w takiej sytuacji możesz starać się np. w Providencie czego do końca nie polecam z uwagi na kuriozalne oprocentowanie.

Jak dobrać domenę pod program partnerski

Wybór odpowiedniej domeny to podstawa do dla nowo powstającej strony. Już sama nazwa domeny może zbudować w podświadomości klientów dobre spojrzenie na świadczone usługi. Łatwa i chwytliwa domena to krok w dobrą stronę.
Program Partnerski - nawet do 600zł. prowizji! Zapraszamy.

Jeśli masz już wybrane konto bankowe dobrane do potrzeb partnerskich, znalazłeś także odpowiedni serwer, na którym będziesz stawiać swoje partnerskie strony internetowe to najwyższy czas także dobrać odpowiednią domenę na potrzeby programów, do których już dołączyłeś lub dopiero dołączysz.




Jeśli poradziłeś sobie z doborem hostingu to z domeną sprawa wygląda nieco inaczej. Kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę jest kilka i poniżej zamierzam je opisać i wyjaśnić.



Cena domeny

Cena domeny jest dość ważnym elementem. Pierwszy rok zazwyczaj objęty jest promocją i można je nabyć za darmo lub maksymalnie za 10zł. Problem zaczyna się już w drugim roku kiedy trzeba je przedłużyć i wtedy już sprawa wygląda inaczej bo zazwyczaj przedłużenie kosztuje od 22zł do 120zł w zależności od usługodawcy i końcówki domeny. Najdroższe są domeny .pl najtańsze regionalne. Musisz obliczyć czy domena na siebie zarobi przez cały rok. Bo jeśli masz dopłacać do zabawy to już nie jest fajne, no chyba, że to Cię rajcuje w co wątpie. W jaki sposób domena możne na siebie zarobić poza programem partnerskim napiszę później.



Nazwa domeny

Nazwa domeny jest bardzo ważną kwestią. Liczni internauci zwracają na to uwagę i wcale się im nie dziwię. Otóż sprawa wygląda w następujący sposób. Na chwilę postaw się w roli osoby, która chce kupić egzotyczną odmianę herbaty z himalajów ; ) Jak zwykle wklepujesz w Google hasło - tym razem jest to - sklep z herbatą i dostajesz jakiś wynik. Wchodzisz na pierwsze cztery pierwsze strony. Przeglądasz oferty zawarte na stronach. Wybrałeś dwie firmy, które oferują właśnie ten rodzaj herbaty, o który Ci chodzi. Porównujesz ceny, jakość oferty i komentarze.. obie takie same lub bardzo podobne. Więc nic tylko złożyć zamówienie. Ale chwila.. coś nie gra. Jedna strona znajduje się pod adresem herbata.na-zamowienie.eu a druga domena1.domena.pl/herbata. I co? Która domena wzbudza w Tobie większe zaufanie? Mam nadzieję, że rozumiesz co chce przekazać.



Wykorzystanie domeny

Tak jak obiecałem teraz opisze w jaki sposób możesz wykorzystać domenę tak aby mieć z niej inne korzyści poza programem partnerskim. Jeśli już wybrałeś domenę to z pewnością program postawisz na domene głównej. Jednak zwykle masz do wykorzystania dość pokaźną i nieograniczoną liczbę subdomen, na których możesz postawić autonomiczne serwisy. Dlatego musisz dobrze przemyśleć wybór nazwy domeny tak abyś mógł ją wykorzystać także jak subdomeny. A na nich możesz stawiać inne programy partnerskie. Domena np. na-wynos.com może posłużyć do stworzenia stron z pizza na wynos, jedzeniem na wynos, kolacja na wynos i inne tego typu. Pod taką domene pasuje wszystko to co można wziąć na wynos lub cokolwiek innego co komponuje się ze zwrotem na wynos.


Możesz także postawić płatne katalogi, serwisy informacyjne, blogi, portale, fora i inne strony, na których możesz zarabiac i utrzymywać serwer, domene i siebie : )

Jak wybrać hosting?

Firm świadczących usługi hostingowe są dziesiątki. Ponieważ wydaje się być to stosunkowo prosty do zorganizowania biznes, bardzo łatwo jest trafić na nierzetelnego usługodawcę. Jak uchronić się przed nieuczciwymi przedsiębiorcami?

Dane firmy
Najważniejsze sprawa: odnajdujemy dane firmy oraz w miarę możliwości sprawdzamy ich prawdziwość. Nie należy mieć zaufania do osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz nie płacą podatków. Jeśli nie spełniają podstawowych obowiązków przedsiębiorcy, nie będą też mieli oporów przed natychmiastową likwidacją "biznesu" oraz naszych danych na serwerze.

Prawdziwość numerów REGON i NIP można sprawdzać na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Czas istnienia firmy
Usługi hostingowe nie są łatwym przedmiotem działalności gospodarczej. Większość nowych firm nie wytrzymuje na rynku dłużej niż kilka miesięcy. A okres abonamentowy trwa rok. Im starsza firma, tym większa szansa, że usługa będzie wykonywana przez całe 12 miesięcy.

Opinie klientów
Opinie klientów mogą być pomocne, jednak nie należy się nimi sugerować w 100%. Klienci bywają złośliwi lub nie mają na tyle dużej wiedzy, by stwierdzić, że wina błędu nie leży po stronie hostingu. Znane są też przypadki zlecenia marketingu na forach internetowych specjalnym firmom. Na pewno należy zwracać uwagę na reputację osoby wypowiadającej się - jak długo uczestniczy w danym forum oraz ile postów napisała. Można także przejrzeć historię postów danej osoby aby potwierdzić jej wiarygodność.

Dostępność usługi
Istnieją specjalne serwisy monitorujące dostępność usług internetowych. Czasami zdarza się, że usługodawca sam udostępnia takie informacje na swojej stronie internetowej. Uptime poniżej 99% jest już słabym wynikiem, zaś powyżej 99.5% bardzo dobrym. Dużo firm hostingowych daje swoim klientom gwarancję SLA - gwarancję dostępności usług na określonym poziomie. Warto wówczas sprawdzić w regulaminie, na jaką rekompensatę można liczyć w przypadku niedotrzymania tej gwarancji, ponieważ często zdarza się, że trudno jest spełnić warunki uprawniające do rekompensaty.

Regulamin
Po pierwsze, regulamin musi istnieć - to podstawowa zasada. Powinien zawierać informacje wymagane przez ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną (czyli informacja o sposobie składania reklamacji, o sposobie zawierania oraz zrywania umowy, o wymaganiach technicznych niezbędnych do świadczenia usługi itp.) oraz nie zawierać zapisów, które znajdują się w rejestrze klauzul niedozwolonych (do znalezienia na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów).

Pomoc techniczna
Warto sprawdzić w jakim zakresie oraz jakimi kanałami komunikacji świadczona jest pomoc techniczna. Nie chcielibyśmy przecież zostać bez możliwości skorzystania z zakupionej usługi z powodu błędu serwera oraz braku możliwości poinformowania obsługi hostingu o tym błędzie. Pomoc techniczna jest jedną z najbardziej kosztownych elementów świadczenia usług hostingowych, nie należy więc wymagać od tańszych ofert całodobowego supportu telefonicznego.

Limity
Oczywiste jest, że istnieją limity powierzchni i transferu - dyski i łącza mają określoną pojemność i przepustowość. Oferty, które zawierają brak limitów tych parametrów już powinny wzbudzić podejrzenia. Oprócz tego, ograniczone są takie zasoby jak pamięć RAM oraz czas pracy procesora. Większość firm nie podaje na swoich stronach tych limitów - a szkoda. Często zdarza się, że konta klientów są blokowane właśnie ze względu na zbyt duże obciążenie. Kolejnym limitem rzadko uzwględnianym w ofertach jest dzienny limit wysyłania maili. Brak tego limitu natomiast zwiększa ryzyko dostania się adresu IP na czarne listy, z których nie odbierana jest poczta i bardzo prawdopodobne jest, że nasze maile nie będą dochodziły do adresatów. Potencjalnego dostawcę hostingu warto także zapytać o limit ilości i wielkości baz danych oraz liczby zapytań i równoczesnych połączeń.

Bezpieczeństwo
Sprawdź podstawowe aspekty bezpieczeństwa: czy usługodawca oferuje szyfrowany dostęp tam, gdzie jest konieczne podanie hasła, czy masz możliwość odczytu plików systemowych (na przykład /etc/passwd), w jaki sposób firma przechowywuje hasła.